[ مرکز اخبار ]
انتقال طلای ثروتمندان جهان به آسیا
جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۱ ۳,۲۷۴ بازدید کننده دسته ها: برچسب ها: ,

انتقال طلای ثروتمندان جهان به آسیا

به نقل از رویترز، شرکت مالکا آمیت واقع در هنگ کنگ که متخصص در زمینه حمل و نقل دارایی های ارزشمند در سطح جهان است و بزرگترین کلکسیون های جواهرات و طلای جهان را حمل و جابجا می کند با رشد فزاینده فعالیتهای خود در ماههای اخیر روبرو شده است .

بحران مالی غرب موجب شده تا سرمایه داران بزرگ ترجیح دهند به جای نگهداری طلا و سایر دارایی های گرانبهای خود در کشورهای غربی ، این دارایی ها را به کشورهای آسیایی منتقل کنند .

بر این اساس، ماه گذشته شرکت مالکا آمیت بزرگترین مجموعه خصوصی نگهداری دارایی های ارزشمند خود در آسیا را در شهر هنگ کنگ افتتاح کرد .

این شرکت هم اکنون یک موزه بزرگ خصوصی در سنگاپور در اختیار دارد و قصد دارد سال آینده نیز چنین مجموعه بزرگی را در شهر شانگهای چین راه اندازی کند . موزه خصوصی شانگهای بزرگترین موزه جهان برای نگهداری جواهر آلات و طلا و سایر دارایی های ارزشمند خواهد بود .

بسیاری از مشتریان بزرگ بانکهای معتبر اروپایی خواستار انتقال دارایی های ارزشمند خود به آسیا شده اند . ثروتمندان بزرگ جهان دیگر خواستار نگهداری ذخایر طلای خود در بانکهای سوییس و آمریکا نیستند . سنگاپور بهترین و امن ترین مکان از دیدگاه ثروتمندان جهان برای نگهداری ذخایر طلا به شمار می رود .

منبع: Reuters