[ مرکز اخبار ]
نکاتی در مورد خرید کابل های اترنت
پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ۴۶۹ بازدید کننده دسته ها: برچسب ها: , , , ,

نکاتی در مورد خرید کابل های اترنت

نکاتی در مورد خرید کابل های اترنت

 

 

کابل های اترنت بخش کلیدی از تجربه کارهای شبکه چه در خانه و چه در بیرون خانه می شود ، اما تعداد کمی از افراد تفاوت بین این نوع کابل ها و نوع استفاده آنها را می دانند . ما به شما نکاتی را در مورد این کابل ها می گوییم تا شما بتوانید بهترین تصمیم را در مورد خرید این نوع کابل ها بگیرید .

 

نام تجاری (Cat)  برای کابل های اترنت به کار می رود که می شود مهمترین عامل در خرید این نوع کابل ها همین نام تجاری ذکر شده می باشد ، که نوه این کابل ها اطلاعاتی در مورد سرعت آنها به مگاهرتز (فرکانس) به ما می دهد .
در مورد این کابل ها کلمه “Cat” ، مخفف “Category” می باشد . هنگامی که در حال خرید کابل های اترنت هستید ،  شما بهتر است که نوع Cat-5 آن یا نوع بالاتر آن را بخرید . کابل هایی با استاندارد و نوع پایین Cat در واقع کابل های اترنت نیستند و سرعت پایینی را به شما ارائه می دهند و به طور معمول برای کاربردهای تلفنی به کار می روند .
در اینجا ما به بررسی میان انواع اصلی کابل هایی که خواهید خرید می پردازیم :
•    کابل های Cat-5 سرعتی تا ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه را ارائه می دهند و در ۱۰۰ مگاهرتز عمل می کنند
•    کابل های Cat5-e سرعتی تا ۱ گیگابایت بر ثانیه را ارائه می دهند و در ۱۰۰ مگاهرتز عمل می کنند
•    کابل های Cat-6 سرعتی تا ۱۰ گیگابایت بر ثانیه را ارائه می دهند و اگر تا طول ۵۵ متر از کابل استفاده شود کاربر می تواند از ظرفیت کامل کابل استفاده کند و اگر متراژ کابل از ۵۵ متر تجاوز کند ظرفیت استفاده کم شده و در نهایت می توان کابلی به طول ۱۰۰ متر را برای استفاده قرار داد . این کابل ها در ۲۵۰ مگاهرتز عمل می کنند .

•    کابل های Cat6-e سرعتی تا ۱۰ گیگابایت بر ثانیه را ارائه می دهند و محدودیتی استفاده در طوا را ندارند و در ۵۰۰ مگاهرتز عمل می کنند .
شاید شما به دنبال این هستید که کدام نوع از کابل ها برای شما مفید می باشند . برای امتحان آنها روشی ساده وجود دارد ، اجرای تست سرعت برای ارزیابی سرعت اتصال شما یا سوال کردن از ISP خودتان که ببینید بیشترین سرعتی که ارائه می دهد چیست .

برای مثال ، اگر سرعت اتصال شما به ۱ مگابایت محدود شده است ، دلیلی ندارد که شما مدلی جدید تر و یا بالاتر از یک کابل Cat-5 را خریداری کنید . در واقع ، کابل نوع Cat-5e به اندازه کافی برای استفاده اینترنتی مصرف کننده ها مناسب می باشند ، اما برای مدارس و شغل هایی که شبکه سریعتری دارند باید سرمایه گذاری بیشتری برای کابل کشی آنها انجام داد زیرا این کار ارزش سرمایه گذاری دارد .

محافظ ها و پوشش ها

 

دو شکل از حفاظت برای کابل های اترنت وجود دارد : محافظ ها و پوشش ها .
محافظ ها یک شکل از حفاظت هستند که در داخل کابل ها وجود دارند که مانع از افت و تداخل سیگنال ها می شوند و این مسأله بسیار مهم است زیرا ممکن است این کابل ها در جایی قرار بگیرند که تعدد کابل های مختلف در آن زیاد باشد .

پوشش ها همان بدنه کابل ها می باشند . این پوشش ها برای این می باشد که کابل ها در هنگامی که به اطراف خانه کابل کشی می شوند سالم بمانند و در آن مسیرها صدمه نبینند . هر چه پوشش کابل قوی تر باشد مقاومت آن بیشتر می باشد و کمتر خم شده یا می شکند . بیشتر کابل های مصرفی از پوشش PVC استفاده می کنند ، که این پوشش خوب می باشد اما سعی کنید در استفاده از کابل هایی با کیفیت پایین دوری کنید چون آنها به راحتی پاره و یا شکسته می شوند .

خرید کابل های اترنت با طول های متفاوت

 

اندازه های کابل های اترنت متفاوت بوده وبیشترین طول آن به ۱۰۰ می رسد (البته بدون استفاده از repeater ها) . از من به شما نصیحت کابلی کمتر از ۳ متر خریداری نکنید .

همیشه سعی کنید طول کابلی که خریداری می کنید کمی بیشتر از آنچه نیاز دارید باشد . به این دلیل که شما ممکن است به دلیلی قسمتی از مسیررا دو بار کابل کشی کنید یا شاید بخواهید بعداً رایانه تان را به جای دیگری منتقل کنید . کمی بیشتر خرج کردن برای کمی اندازه بیشتر بسیار بهتر بوده و در وقت خود صرفه جویی می کنید و اعصاب خود را از اینکه اندازه کابل کم آمده خورد نمی کنید .

از کجا بخریم
در نهایت به این می رسیم که از کجا کابل خود را خریداری کنید .
مهم نیست از کدام فروشگاه اینترنتی آنرا خریداری می کنید ، رایانه یا هر فروشگاه اینترنتی دیگر می توانند برای خرید کابل مناسب باشند .اما خرید آن از بازار و آن هم به صورت اینکه به بازار رفته و آنرا خریداری کنید کار اشتباهی است به این دلیل که قیمت آن بسیار برای شما گران تمام می شود و اگر می توانید که چند روز برای رسیدن کابلی که از اینترنت خریدای کرده اید صبر کنید بهتر از آن است که آنرا گران بخرید . خرید آنلاین به شما اجازه می دهد تا دقیق تر به بررسی مشخصات آن پرداخته و حتی نقد خریداران را در مورد کابل مورد نظر خود بخوانید تا متوجه شوید کدام مدل از کابل ها کیفیت پایین و کدام یک از آنها کیفیت بالایی دارند .

نتیجه گیری
کابل های اترنت بخش جدایی ناپذیر از هر شبکه ای است ، چه شبکه خانگی و چه شبکه ای که استفاده شغلی و تجاری دارد . اکثر افرادی که کابل های اترنت خریداری می کنند در مورد آنها چیزی نمی دانند ، هر چند ما امیدواریم که این مقاله کمک شایانی به آن دسته افراد بکند تا اطلاعاتی که در مورد این نوع کابل ها احتیاج دارند را بدانند و بتوانند بهترین تصمیم را برای خرید آنها بگیرند .